Úzkosti a jejich lidé - Fredrik Backman

Úzkosti a jejich lidé

By Fredrik Backman

  • Release Date - Published: 2020-05-18
  • Book Genre: Fiction & Literature
  • Author: Fredrik Backman
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman read online review & book description:

Fredrik Backman, autor románu Muž jménem Ove, je zpět a s ním jeho zatím snad nejvtipnější kniha. 
Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje? 
-----
Vtip za vtipem. Jako byste na posezení spořádali celý schwarzwaldský dort.
– Svenska Dagbladet 
Backmanovy lidské komedie jsou působivé a dojemné; chytnou vás za srdce, protože na pozadí veškeré výřečnosti zrcadlí bolest z toho, že žijeme jako stíny těsně pod povrchem.
– Göteborgs-Posten
-----
Fredrik Backman (nar. 1981) se od svého debutu v roce 2012 stal mezinárodním fenoménem. Pět jeho knih se umístilo na seznamu bestsellerů zveřejněném v The New York Times, Backmanovy knihy byly přeloženy do více než čtyřiceti jazyků a filmové zpracování Muže jménem Ove se dočkalo nominace na Oscara.

@2019 – Go Read a Book. All Right Reserved. goreadabook.org is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Úzkosti a jejich lidé book review Úzkosti a jejich lidé ePUB; Fredrik Backman; Fiction & Literature books.

Post a review about this book